Korisna i vrijedna pretraga

Listopad je međunarodni mjesec borbe protiv raka dojke. Većina karcinoma dojke razvija se sporadično i ne može se povezati s nekom naslijeđenom genetskog greškom. Međutim, 5 do 10% svih karcinoma dojke te 10 do 15% svih karcinoma jajnika mogu se povezani s mutacijama koje mogu biti naslijeđene bilo od majke bilo od oca.

Najčešće i najznačajnije mutacije javljaju se na genima BRCA 1 i BRCA 2, a poželjno je testirati sve žene oboljele od raka dojke i/ili jajnika u dobi prije 50. g. života te njihove bliske krvne srodnike.  U mjesecu listopadu u Poliklinici Eljuga testiranje na mutacije u ova dva gena možete učiniti po vrlo povoljnim cijenama od samo 1800,00 kuna za obadva gena.

Sve analize vrše se u suradnji s tvrtkom Genom d.o.o., a provode se u laboratoriju u Kaliforniji NGS metodom  (sekvencioniranje nove generacije). Laboratorij ima sve potrebne akreditacije.

Nalaz analize genetskog materijala  koji može biti krv ili slina) čeka se do 6 tjedana.