Spektrum proteze

Poliklinika Eljuga jedina je privatna zdravstvena ustanova u RH u kojoj je izvršena sekundarna rekonstrukcija dojke Spectrum protezama.

Spectrum proteze su najmodernije vrste proteza za dojku tvrtke Mentor. Od kraja 2008. godine su registrirani na području RH. Prednost proteze pred ostalima jest u činjenici da se poslijeoperacijski može povećavati volumen dodavanjem fiziološke otopine kako bi se što vjernije postigla simetrija s kontralateralnom dojkom.

Neke od ostalih prednosti su:
Spektrum proteza

• Nema potrebe mijenjati ekspander za trajnu protezu
  • Cjevčica za punjenje ekspandera se uklanja u lokalnoj anesteziji kada se postigne zadovoljavajući volumen (1x tjedno se instilira fiziološka otopina)
  • Prednost u postizanju “idealnog volumena” prema kontralateralnoj dojci
  • Prvi izbor za sekundarne rekonstrukcije (pogotovo ako nije provedena iradijacija torakalne stijenke)
  • Proteza se postavlja subpektoralno
  • Instilacija fiziološke otopine započinje odmah nakon op. zahvata
  • 50-100 ml svaka 1-2 tjedna
  • nakon 6 mjeseci rekonstrukcija bradavice