Edukacija zaposlenika

“Plastic and reconstructive breast surgery” kongres u Milanu

Na kongresu “Plastic and reconstructive breast surgery” održanom u Milanu od 9-12.12.2009. govorilo se o raznim načinima rekonstrukcijske kirurgije dojke s posebnim osvrtom na postizanje optimalnog estetskog ishoda upotrebom onkoplastičnih tehnika.

Također je rapravljena metoda upotrebe masnih stanica radi popunjavanja defekta nastalih nakon poštedne kirurgije dojke.

Raspravljalo se o rekonstrukcijskoj kirurgiji vezanim i slobodnim režnjevima.

Prikazane su smjernice pri upotrebi proteza i ekspandera u odnosu na poslijeoperacijsko zračenje od strane stručnjaka iz renomiranih klinika (M.D Anderson, Memorial Sloan-Kettering Center, Onkološki institut Milano, Univerzitetna klinika Ghent, Sana Kliniken Dusseldorf…).

Voditelj i predsjednik kongresa je osnivač europske onkološke škole prof. M. Nava.

Edukacija zaposlenika - Sve