Press clipping

Večernji list

Liječnica savjetuje kako spriječiti nastanak raka

O pojavnosti raka govori dr. Jadranka Belan-Žuklić, specijalistica ginekologije i porodništva te tajnica udruge Zdravka, Hrvatske lige protiv raka.

Rak je drugi najčešći uzrok smrti u Hrvatskoj, od njega umire svaki četvrti stanovnik. U svijetu od posljedica malignih oboljenja godišnje umre više od 8 milijuna ljudi.

Pojavnosti raka su u porastu, kako u Hrvatskoj tako i u svijetu, a najviše žena oboli od raka dojke, debelog crijeva i pluća. Muškarci češće obolijevaju od raka pluća, a odmah potom raka debelog crijeva i prostate. Svjetski dan borbe protiv raka obilježava se svake godine 4. siječnja, a glavni su ciljevi smanjiti stopu smrtnosti, broj oboljelih i troškove liječenja, kako za državu tako i za pojedinca. Kako danas možemo spriječiti nastanak raka objasnila je dr. Jadranka Belan-Žuklić, specijalistica ginekologije i porodništva te tajnica udruge Zdravka, Hrvatske lige protiv raka.

Cjelokupan članak i video pogledajte ovdje.

Press clipping - Sve